Strona głównaBUDOWATynk mozaikowy Quick-Mix - rodzaje i zastosowanie

Tynk mozaikowy Quick-Mix – rodzaje i zastosowanie

Cokoły, klatki schodowe, elewacje budynków czy ciągi komunikacyjne bardzo często są narażone na dużo trudniejsze warunki eksploatacji i wymagają odpowiednio dobranej ochrony. W takim przypadku warto wybrać tynk mozaikowy Quick-Mix, który nie tylko doskonale zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniem mechanicznym, wilgocią czy błotem, ale również posiada wysokie walory estetyczne.

W ofercie producenta chemii budowlanej Quick-Mix mamy do wyboru dwa główne produkty z kategorii tynków mozaikowych i jest to bezrozpuszczalnikowy BUP tynk mozaikowy na bazie granulatu marmurowego oraz tworzywa sztucznego i BUP Natura, który jest dodatkowo wzbogacony o mikę.

Tynk mozaikowy BUP Quick-Mix

Seria tynków BUP jest gotową do użycia masą, która składa się z kruszywa kwarcowego i żywicy. W ofercie Quick-Mix mamy do wyboru tynk w 20 wersjach kolorystycznych, o wielkości ziarna od 1 do 1,6 mm. Tynk BUP dzięki swojemu składowi bardzo dobrze sprawdzi się podczas wykonywania ochronnych i dekoracyjnych wypraw tynkarskich. Gotowa masa doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a naniesiona powłoka wyróżnia się właściwościami hydrofobowymi oraz odpornością na promieniowanie UV, dzięki czemu tynk mozaikowy jest odporny na zmywanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Wielkość ziarna definiuje zużycie gotowej masy na poziomie około 5 kilogramów na jeden metr kwadratowy. Warto zaznaczyć również, że tynk mozaikowy BUP dzięki swoim właściwościom nadaje się do stosowania na wszystkie podłoża mineralne, a po uzyskaniu pełnej wytrzymałości, doskonale znosi również wysokie i niskie temperatury.

Tynk mozaikowy BUP Natura

Tynk mozaikowy BUP Natura od Quick-Mix podobnie jak seria BUP jest gotową do użycia masą, która oprócz kruszywa kwarcowego i żywicy posiada w swoim składzie dodatek naturalnej miki. Seria BUP Natura jest jednak dostępna w sześciu podstawowych kolorach, które nadają powierzchni ozdobny charakter. W zależności od rodzaju tynku mozaikowego BUP Natura jest dostępna w dwóch wersjach wielkości ziarna 0,2-0,8 mm i 0,8-1,2 mm. W zależności od wybranej przez nas wielkości ziarna, zużycie tynku może wynosić odpowiednio 3 i 3,5 kilograma na jeden metr kwadratowy. Wielkość zużycia jest uzależniona od grubości nakładanej warstwy i powinniśmy ją utrzymać na poziomie nie mniejszym niż o 50% grubszym niż wielkość największego ziarna.

Quick-Mix – tynk mozaikowy

Bez względu na to, czy wybierzemy tynk mozaikowy BUP, czy też BUP Natura, powinniśmy przestrzegać zaleceń producenta Quick-Mix, które dotyczą warunków, w jakich tynk może być aplikowany. Warto tu zaznaczyć, że niższe temperatury i wyższa wilgotność powietrza wpływają na opóźnienie schnięcia nałożonej masy. Świeżo nałożony tynk mozaikowy należy również chronić przed działanie wysokich temperatur, deszczem, wiatrem, oraz działaniem promieni słonecznych.

Sama aplikacja tynku mozaikowego Quick-Mix, tak jak w przypadku innych gotowych zapraw wymaga wcześniejszego wymieszania gotowej masy, tak by uzyskać jednolitą konsystencję. Decydując się na wykończenie elewacji budynku z wykorzystaniem tynku mozaikowego, zalecane jest, by wybrać produkty, które pochodzą z jednej partii, dzięki czemu możemy mieć pewność, że struktura i kolor nie będą od siebie odbiegały. Zarówno małe, jak i duże zamówienia na produkty Quick-Mix można dokonać przez sklep internetowy Nowa-System, gdzie znajduje się duży wybór chemii budowlanej, w tym tynku mozaikowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read