Strona głównaNIERUCHOMOŚCI4 największe zalety mieszkania od dewelopera w Gdańsku

4 największe zalety mieszkania od dewelopera w Gdańsku

Własne mieszkanie w Gdańsku to marzenie wielu osób. Stolica województwa pomorskiego to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce – i to pod licznymi względami. Nic więc dziwnego, że nieruchomości mieszkalne wzbudzają tu ogromne zainteresowanie, a popyt na nie stale rośnie.

Świetna lokalizacja

Jedną z kluczowych zalet mieszkań od dewelopera w Gdańsku jest znakomita lokalizacja. Gdańsk to miasto chętnie odwiedzane w celach turystycznych i biznesowych, dlatego nieruchomości osiągają tu bardzo wysokie ceny. Poza tym deweloperzy przykładają ogromną wagę do tego, w jakich dzielnicach budują osiedla. Dają klientom duży wybór, każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Korzyści podatkowe

Jak przypominają eksperci z firmy Hossa, zakup mieszkania od dewelopera nie wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku od czynności cywilno-prawnych. Taki obowiązek zachodzi natomiast w przypadku mieszkań z rynku wtórnego – wspomniany podatek wynosi 2 proc. wartości mieszkania. Biorąc poprawkę na ceny mieszkań w Gdańsku, kwota wymagana przez organy podatkowe może okazać się pokaźna.

Nowoczesne projekty

Nowoczesne projekty uwzględniające różnorodne potrzeby mieszkańców są tym, co oferuje każdy solidny i sprawdzony developer. Gdańsk to doskonały przykład miasta, w którym deweloperzy realizują szereg inwestycji, stosują do tego celu innowacyjne technologie i profesjonalne projekty. Efektem tego są mieszkania o wysokim standardzie i łatwe do zaaranżowania.

Rękojmia / gwarancja

Wszystkie bez wyjątku mieszkania z rynku pierwotnego objęte są rękojmią. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że w ciągu 5 lat, licząc od chwili podpisania końcowej umowy, klient ma prawo domagać się od dewelopera napraw usterek niewynikających z nieodpowiedniej eksploatacji lokalu. Dodatkowo wielu deweloperów udziela specjalnej gwarancji sprzedawcy na mieszkania, co jest jeszcze jednym sposobem ochrony interesów nabywcy. Rzecz jasna trzeba sprawdzić, co dokładnie obejmuje umowa gwarancyjna i na jakich warunkach właściciel mieszkania może z niej korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read