Strona głównaPORADYChcesz mieć ładną podłogę? Wybierz parkiet dwuwarstwowy.

Chcesz mieć ładną podłogę? Wybierz parkiet dwuwarstwowy.

Podłoga drewniana to spełnienie marzeń wielu z nas. Drewno jest równocześnie ciepłe, ładne i ma klasę, której próżno szukać w sztucznych materiałach.

Historia podłóg z drewna jest stosunkowo krótka. Pierwsze drewniane podłogi kładziono w kolonialnej Ameryce i barokowej Francji, wyłącznie w pałacach najzamożniejszych dostojników. W Ameryce stosowano przede wszystkim długie deski, a we Francji – drewniane klepki. Produkcja tych ostatnich na masową skalę ruszyła w XIX wieku. Drewniane parkiety spopularyzowały się w Polsce na początku XX wieku. Po wojnach zostały wyparte przez tańsze i łatwiejsze w kładzeniu linolea, wykładziny i panele. Dzisiaj podłogi drewniane wracają do aranżacyjnych trendów, m.in. za sprawą firmy Kaczkan, której parkiety dwuwarstwowe podbijają serca ponadczasową elegancją, świetnym designem, doskonałą jakością wykonania oraz bezproblemowym montażem.

Podłogi drewniane od firmy Kaczkan

Kaczkan to przedsiębiorstwo, które od ponad 30 lat działa w branży drzewiarskiej, oferując produkty, które zachwycają nawet najbardziej wymagających odbiorców, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Firma dysponuje nowoczesnym tartakiem w Kiełkutach oraz profesjonalną fabryką podłóg w Klonowym Dworze. Zaawansowane technologie, doskonale wyszkolony personel oraz… miłość do drewna pozwalają na tworzenie najwyższej jakości, wyrafinowanych podłóg litych i wyjątkowych podłóg warstwowych, w zgodzie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi.

Podłoga dwuwarstwowa od A do Z

Podłoga dwuwarstwowa to najwyższej jakości podłoga drewniana, która łączy w sobie wszystkie zalety drewna z łatwością montażu paneli podłogowych. ProParkiet składa się z gotowych do montażu klepek, które w toku produkcji zostały poddane niezbędnej obróbce – kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu UV. Każda klepka składa się z dwóch warstw: górnej i dolnej. Górna, czyli wierzchnia warstwa klepki to szlachetne drewno dębu europejskiego. Dolna warstwa to tzw. podkład: iglasty (lamele) lub liściasty (sklejka). Obie warstwy połączone są ze sobą specjalistycznym, trwałym klejem. Jakie zalety posiada taka podłoga?

Zalety proParkietu

ProParkiet posiada szereg zalet, zdecydowanie wyróżniających ten produkt na tle innych rozwiązań stosowanych na podłogach. Oto najważniejsze walory podłogi dwuwarstwowej:

  • szybki i łatwy montaż – klepki są gotowe do użytkowania bezpośrednio po ich ułożeniu, bez konieczności przeprowadzania żadnych dodatkowych prac wykończeniowych;
  • parkiet dwuwarstwowy ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne;
  • proParkiet może być z powodzeniem stosowany na ogrzewanie podłogowe – jest cieńszy od klasycznej podłogi drewnianej i lepiej przepuszcza ciepło, a równocześnie jest trwalszy i odporniejszy na wysuszanie i pękanie pod wpływem ciepła;
  • dzięki kilkumilimetrowej warstwie szlachetnego dębu europejskiego – podłoga może być nawet kilkukrotnie odnawiana i odświeżana poprzez klasyczne cyklinowanie i lakierowanie lub olejowanie.

Ponadto firma Kaczkan zadbała o to, by znajdujące się w ofercie kolekcje podłóg dwuwarstwowych zaspokajały oczekiwania najbardziej wymagających Klientów i architektów wnętrz. Szeroki wachlarz wybarwień i wykończeń sprawia, że do każdego wnętrza, bez względu na styl i kolorystykę, z łatwością wybierzemy proParkiet, który harmonijnie wpisze się w aranżację.

Najpiękniejsze kolekcje podłogi dwuwarstwowej

Ładna podłoga to podłoga, która będzie robić wrażenie zarówno bezpośrednio po jej położeniu, jak i podczas długich lat użytkowania. Parkiet dwuwarstwowy to gwarancja jakości i ponadprzeciętnej trwałości podłogi z drewna, która dodatkowo będzie łatwa do utrzymania w czystości. O urodzie podłogi decyduje również jej odpowiednie dobranie do wnętrza oraz stylu i kolorystyki, w której zostało ono urządzone. Właściwa kompozycja podkreśla piękno podłogi, wprowadzając do wnętrza ład i harmonię.

ProParkiet firmy Kaczkan dostępny jest w kilku ponadczasowych kolekcjach i kilkunastu różnych wybarwieniach, dzięki czemu wybranie parkietu idealnie pasującego do naszego domu czy mieszkania nie stanowi żadnego problemu.

  • Kolekcja Beauty of Oil to podłoga olejowana w ośmiu ekskluzywnych odsłonach: California Dream House, White Tuffle, Grey Shadow, Grey Moon, Wild Oil, Arizona Wave, Pure Forest, Shabby Chic. To podłogi satynowe w odbiorze, z mniej lub bardziej wyrazistym rysunkiem drewna, w jasnych i ciemnych kolorach oraz chłodnych i ciepłych odcieniach. Każda z nich idealnie wpisze się w nowoczesne wnętrza, a wybrane będą doskonale komponować się z pomieszczeniami urządzonymi w stylu klasycznym, industrialnym, skandynawskim czy prowansalskim.
  • Kolekcja Top of the World to podłoga lakierowana, o różnym stopniu połysku, dostępna w aż dziesięciu eleganckich i ponadczasowych wariantach: Dąb Grey Eagle, Dąb Champagne, Dąb Whisky, Dąb Vanilla, Dąb Grey Pearl, Dąb White Pearl, Dąb Thermo Coffee, Dąb Czarny Onyx, Dąb Alaska, Dąb Sahara oraz nowość: Pure Forest i White Cream (jeden i drugi z efektem super mat). Te wyjątkowe, niezwykle gustowne podłogi idealnie wkomponują się zarówno w luksusowe wnętrza w stylu glamour, jak i pomieszcznia urządzone w stylu nowoczesnym, klasycznym czy industrialnym.
  • Kolekcja Jodełka to szczególna odsłona proParkietu, w której klepki zostały docięte pod kątem (22,5 lub 45 stopni) – po ułożeniu ich na podłodze tworzą dynamiczny wzór, nawiązujący wyglądem do układu igieł i gałęzi jodły. Parkiet dwuwarstwowy Jodełka może mieć dowolne wybarwienie i wykończenie z kolekcji Beauty of Oil i Top of the World.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read