Strona głównaDOMCzy kontenery mobilne zrewolucjonizują rynek mieszkaniowy?

Czy kontenery mobilne zrewolucjonizują rynek mieszkaniowy?

Niemal każdy z nas chce mieć własny kąt, jednak na przeszkodzie do spełnienia tego marzenia staje wiele czynników, najczęściej finansowych. Odpowiedzią na wiele niedogodności są kontenery mobilne, które zaczęły zyskiwać na popularności, czy mają szansę stanąć na równi z mieszkaniami i domami budowanymi tradycyjną metodą?

Przestronne kontenery mieszkalne

Z biegiem czasu okazało się, że do życia nie potrzeba tak wiele miejsca, jak się zawsze wydawało. Przykładem małych powierzchni są budowane przez deweloperów mieszkania typu kawalerki, które zazwyczaj rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nieduża przestrzeń stała się obecnie synonimem nowoczesnych, przytulnych mieszkań przejawiających ergonomię i użyteczność. Za wyborem małych mieszkań kryje się również wiele zalet od niższej ceny zakupu, mniejszych opłat za czynsz i media, mniejszych kosztów związanych z wykończeniem po mniej pracy związanej z utrzymaniem porządku.

Alternatywą dla kawalerek są kontenery mieszkalne, które wyróżnia cena oraz dowolność projektu, powierzchni i lokalizacji. Stając przed wyborem, warto przeanalizować również czas realizacji, w przypadku mieszkania zazwyczaj kupuje się przysłowiową “dziurę w ziemi” i obietnicę, że planowana inwestycja powstanie w ciągu najbliższych lat. Decydując się na kontenery mobilne, realizacja od rozpoczęcia projektu po posadzenie obiektu na gruncie trwa zaledwie kilka tygodni.

kontenery mieszkalne

Kontenery mobilne projektowane na życzenie

Dużą wygodą jest możliwość zamówienie obiektu projektowanego zgodnie z oczekiwaniami inwestora oraz w oparciu o możliwości gruntu, na którym ma docelowo się znaleźć. Przenośny kontener mieszkalny może składać się z kilku modułów usytuowanych w formie parteru lub piętrowo z podziałem na pomieszczenia. Indywidualność w projektowaniu sprawia, że rozwiązanie staje nie tylko atrakcyjne, ale również i praktyczne. Inwestor może decydować niemal o każdym detalu np. umiejscowieniu okien, ogólnym wyglądzie i powierzchni.

Na jakiej działce można postawić kontener mieszkalny?

Taki obiekt może być zlokalizowany prawie w każdym miejscu, ponieważ nie jest trwale związany z gruntem. Warunkiem, który musi spełniać działka, jest dostęp do mediów. Wielu inwestorów stawia na ekologiczne rozwiązania i buduje własną instalację fotowoltaiczną wraz z pompą ciepła oraz przydomową oczyszczalnię ścieków. Tak skompresowana inwestycja jest samowystarczalna i niemal do zera ogranicza koszty związane z użytkowaniem obiektu. Wyzwaniem są formalności urzędowe, jednak polskie prawo budowlane jest na ten moment elastyczne w stosunku do kontenerów mobilnych, dlatego nie ma potrzeby, by martwić się na zapas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read