Strona głównaPORADYCzym się kierować przy wyborze lemiesza do maszyn budowlanych

Czym się kierować przy wyborze lemiesza do maszyn budowlanych

Wytrzymałe i praktyczne lemiesze do maszyn budowlanych stanowią ważne elementy eksploatacyjne sprzętu, które narażone są na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Muszą być zatem odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz działanie korozji. Istotny jest więc wybór części, które charakteryzują się wieloletnią trwałością i pozwalają na komfortową pracę w każdych warunkach.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się parametrami. Są kompatybilne z ładowarkami, koparkami oraz ładowarko-koparkami.

Rodzaje dostępnych lemieszy do maszyn budowlanych

W sklepach dostępne są różne rodzaje akcesoriów do maszyn używanych na budowie. Jakie lemiesze do prac budowlanych możemy spotkać?

  • Half-arrow – nazywane również półstrzałkowymi. Są stosowane do ochrony i podniesienia wytrzymałości mechanicznej bocznych ścian łyżek koparek.
  • Przykręcane – mają niezbędne otwory, które umożliwiają ich przykręcenie do elementu podstawowego. Występują w wersjach jedno- oraz dwukrawędziowych.
  • Bazowe – jest integralną częścią pojazdu montowaną poprzez wspawanie w dno łyżki spychacza albo ładowarki.
  • Płaskowniki – pozwalają na mocowanie lemiesza i wzmacniają ściany oraz krawędzie elementu ładującego koparko-ładowarki.

Na rynku dostępnych jest wiele odmian rozwiązań lemieszowych różniących się wieloma parametrami technicznymi, tj. jakością i materiałem wykonania, wytrzymałością czy rodzajami sprzętów, z którymi są kompatybilne. Mogą współpracować z większością obecnie wykorzystywanych pojazdów budowlanych.

Na co zwrócić uwagę wybierając lemiesz do pracy na budowie?

Wybierając lemiesz do pracy na budowie, warto zwrócić uwagę na jego właściwości, dzięki czemu dobierzemy sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb. Jakie parametry będą nas interesować?

  • Materiał wykonania – determinuje on w pierwszej kolejności trwałość produktu. Dobrym wyborem są wyroby z metali trudnościeralnych i hartowanych, takich jak stal czy mangan o dużej twardości. Daje to gwarancję dużej odporności mechanicznej.
  • Wymiary – długość, szerokość i wysokość musi być dostosowana do konkretnego pojazdu.
  • Kompatybilność – specyfika poszczególnych maszyn budowlanych sprawia, że lemiesz musi być dopasowany do nich.

Bardzo istotną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość łatwego montażu i szybkiej wymiany elementy, który w większości wypadków stanowi część eksploatacyjną. Szeroką gamę elementów do maszyn budowlanych i rolniczych znajdziesz na sklep.interhandler.pl

Dostępne na rynku solidne i trwałe lemiesze do maszyn budowlanych to rozwiązania, które pozwalają na wykonywanie zadań związanych z porządkowaniem terenu oraz rozprowadzaniem materiałów sypkich. Ich wybór powinien być podyktowany nie tylko ceną, lecz również jakością wykonania i kompatybilnością z koparko-ładowarką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read