Strona głównaDOMDlaczego warto zdecydować się na białe regały na książki ?

Dlaczego warto zdecydować się na białe regały na książki ?

Białe meble cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Ze względu na swoją stylistykę, są uniwersalnym dodatkiem do każdego rodzaju wnętrza. To również dobre tło dla książek, gdyż pozwalają wyeksponować najciekawsze tytuły. Regały pozwolą na przechowywanie literatury, a biel sprawdzi się tak samo w niewielkich pomieszczeniach, jak i w obszernych biblioteczkach. Wybierając ten kolor, zdecyduj się na nowoczesną, aczkolwiek prostą formę, która odznacza się lekkością. Dzięki temu Twoje zbiory będą stanowić ciekawe tło dla gabinetu lub salonu.

Wyeksponuj najciekawsze książki – minimalistyczne regały w bieli

Białe regały na książki to przede wszystkim prostota w najlepszym wydaniu. Książki wymagają odpowiedniej oprawy. Nowoczesne minimalistyczne meble mogą przybierać formy regałów schodkowych idealnych do wnętrz na poddaszu, gdzie występują problematyczne skosy, bądź regałów zamykanych, które uzupełnione są szklanymi frontami. Książki za szybą nie ulegną zakurzeniu,

Białe regały najlepiej współgrają z białymi ścianami. Połączenie dwóch tożsamych barw pozwala otrzymać optyczne złudzenie większego pomieszczenia. Dzięki jasnym kolorom cała biblioteczka będzie wyglądać lekko i estetycznie. Tym samym nie przytłoczy wnętrza, lecz nada mu atrakcyjnego wyglądu.

Wiszące regały – dlaczego warto?

Regały zawieszone na ścianie prezentują się bardzo nowocześnie i stanowią ciekawą aranżację salonu, bądź pokoju nastolatka. Całość jest bardzo gustowna. Jeżeli z różnych względów postawienie klasycznych regałów z półkami jest niemożliwe w Twoim mieszkaniu, rozważ modele wiszące. Cechuje je solidność, trwałość oraz asymetryczność formy.

Duży wybór wysokiej jakości mebli znajdziesz w sklepach online takich jak edinos.pl. Konsultanci pomogą w wyborze mebli i udzielą praktycznych wskazówek dotyczących aranżacji domowej biblioteczki. W zależności od miejsca umieszczenia regału, może on spełniać różne funkcje. Oprócz książek, można umieszczać na nich zastawę stołową, dokumenty oraz niewielkie dekoracje. Wybierając regał, należy wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, szerokość oraz wysokość poszczególnych ścian. Dzięki odpowiednim meblom stworzysz niewielką biblioteczkę w dowolnym miejscu swojego domu. Jej wielkość jest uzależniona od Twoich preferencji oraz wielkości księgozbioru. Odpowiedni mebel pozwoli na lepsze posegregowanie tytułów, przez co całość będzie prezentować się niezwykle estetycznie. Uzupełnienie szeregu regałów o zamykane drzwiczki sprawi, że stronice nie pokryją się kurzem, otwarty regał nada optycznie mniejszemu pokojowi dodatkowych centymetrów.

Jeżeli natomiast w Twoim salonie nie ma wystarczająco dużo miejsca na stworzenie domowej biblioteczki, rozważ zlokalizowanie jej w przedpokoju. Często jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby postawić mebel na książki. W przejściu pomiędzy pomieszczeniami będzie dobrze wyglądał utrzymany w bieli wąski regał. Dzięki temu, że jest wysoki, zmieści się na nim dużo więcej tytułów. Zlokalizowanie księgozbioru w przestrzeni wspólnej umożliwi pozostałym członkom rodziny korzystanie z literatury w dowolnym momencie.

Regał jest zdecydowanie podstawowym meblem, który znajduje się w każdym domu. Na tle aranżacji, służy do eksponowania rodowej porcelany, zbioru książek, bądź ozdobnych figurek lub bibelotów. W zależności od wymiarów pokoju lub wielkości księgozbioru, można zdecydować się na zakup szerszych lub wyższych modeli. Warto rozważyć zakup białych regałów. Ich kolorystyka pozwala zaaranżować dowolne pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się zarówno w kawalerkach, jak i domach jednorodzinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read