Izolacja poddasza pianą PUR – czy warto ją zastosować?

Ocieplenie poddasza jest niezwykle ważną kwestią przy budowie i renowacji domu. Duża powierzchnia dachu powoduje, że ucieka przez nią sporo ciepła, co z kolei przekłada się na wysokie rachunki za ogrzewanie i wpływa na komfort mieszkania. Na rynku mamy wiele materiałów izolacyjnych np.,: wełnę w różnych formach czy styropian. Dziś coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie stropu pianą poliuretanową. Izolacja natryskowa jest doskonałą alternatywą dla stosowanych dotychczas metod. Jakie zalety ma piana PUR?

Izolacja poddasza pianą PUR to inwestycja na wiele lat. Na początku warto podkreślić, że piana poliuretanowa występuje w dwóch odmianach. Pierwszą z nich jest piana zamkniętokomórkowa składająca się z mikroskopijnych, zamkniętych pęcherzyków powietrza. To bardzo uniwersalna izolacja wykorzystwana np.: w ociepleniu stropu, izolacji posadzki, ociepleniu dachu czy fundamentów. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne, jest odporna na wilgoć i jest bardzo trwała dzięki swojej gęstości. Dobra piana zamkniętokomórkowa ma około 4 razy większą gęstość niż jej młodsza siostra piana otwartokomórkowa.

Drugim rodzajem jest piana otwartokomórkowa przypominająca strukturą gąbkę. W odróżnieniu od piany zamkniętokomórkowej jest zdecydowanie bardziej paroprzepuszczalna ze względu na jej strukturę a co za tym idzie gęstość, co powoduje, że świetnie zastępuje wełnę mineralną czy drzewną lub celulozę. Jest głównie stosowana jako izolacja poddasza między krokwie lub pod krokwiami oraz w budynkach konstrukcji szkieletowej. Wykazuje właściwości rozprężające, dzięki czemu może być montowana w trudnodostępnych miejscach. Jest także elastyczna, co powoduje, że skutecznie opiera się naprężeniom powstającym między elementami konstrukcyjnymi.

Izolacja poddasza piana PUR – czy to dobry wybór? Specjaliści z Izloacje Pluimers nie pozostawiają złudzeń i podkreślają, że pianka poliuretanowa nie tylko zapewnia doskonałą ochronę przed chłodem, ale również przed upałem. Natrysk piany jest przeprowadzany równomiernie na całej powierzchni. Tworzy bezszwową warstwę cechującą się brakiem mostków termicznych. Co więcej, niweluje wszelkie szczeliny czy przerwy w konstrukcji. W ten sposób pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie oraz za prąd – w tym drugim przypadku ma to związek z ograniczeniem użycia klimatyzacji.

Na tym jednak nie koniec możliwości, jakie niesie piana PUR. Eksperci z firmy Izolacje Pluimers podkreślają, że ocieplenie pianką dachu zapewnia też doskonałą izolację akustyczną. Odmiana otwartokomórkowa cechuje się nieregularną powierzchnią zewnętrzną oraz odpowiednią gęstością, co pozwala skutecznie tłumić hałasy. Co ważne, jej montaż jest wyjątkowo szybki i sprawny. Izolacja poddasza pianą PUR może być stosowana zarówno w przypadku nowych, jak i starych budynków. Jest przy tym nietoksyczna i hipoalergiczna.

Zdjęcie przedstawia izolację pianą zamkniętokomórkową na specjalistyczną siatkę.
Ocieplenie poddasza: www.pluimers.pl/ocieplenie-poddasza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj