Strona głównaARANŻACJEJak dobrać ramki pasujące do wnętrza?

Jak dobrać ramki pasujące do wnętrza?

Gustowne urządzone wnętrze jest ze sobą spójne w każdym aspekcie. Przy aranżowaniu pomieszczenia należy zwrócić uwagę na to, aby współgrały ze sobą wszystkie elementy— zarówno meble codziennego użytku, jak i ozdoby. Dobór detali oraz sposób ich rozmieszczenia wpływa na ogólne doznania estetyczne. Każdy styl wykończenia wnętrza wymaga innych dodatków, które dopełnią całości. Tradycyjne ramki na zdjęcia tworzone są z różnych materiałów i przybierają proste lub zaskakujące formy. Należy pamiętać, że nie wszystkie ramki będą współgrały z każdą aranżacją.

Styl skandynawski – proste modele

Wystrój w stylu skandynawskim to ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów. Jest doceniany ze względu na minimalizm i elegancję. Nie ma tutaj miejsca na postawienie bogato zdobionej ramki w krzykliwym kolorze. Wystrój tego typu wnętrz najlepiej dopełnią ramki wykonane z jasnego drewna, które w delikatny sposób nawiązują do natury. Doskonale sprawdzą się tu również obramowania w kolorze czarnym, szarym lub białym. Materiał wykonania w tym przypadku nie gra większej roli, choć zawsze warto postawić na tworzywo naturalne. Najważniejszym aspektem jest prostota wykonania i brak przesadnych zdobień. Czasem we wnętrzu ładnie będzie wyglądać również dodatek w błękitnym kolorze.

Styl glamour – postaw na przepych

Istotą stylu glamour jest umiejętne zestawienie klasycznych, eleganckich elementów z pełnymi przepychu dekoracjami. Zgodnie z tą zasadą, wyposażenie wnętrza zazwyczaj występuje w stonowanych kolorach, za to w kwestii dekoracji można puścić wodzę fantazji. Tutaj znajdzie się miejsce na ramki w kolorze złota, srebra, miedzi oraz we wszystkich innych połyskujących barwach, które znajdują się w ofercie sklepu https://decorantes.pl. Im grubsza otoczka, tym lepiej— dekoracje mają rzucać się w oczy. Dopuszczalne i często stosowane są liczne zdobienia ramek, takie jak ornamenty, czy żłobienia. Ozdoby w klasycznej wersji ograniczają się do błyszczącej powierzchni, jednak dostępne są również oprawki na zdjęcia w stylu barokowym, które celowo się postarza, aby przypominały piękne antyki.

Styl boho – powrót do natury

Największa popularność stylu boho przypada na lata 60. XX wieku, kiedy ruchy hipisowskie używały go do wyrażania swojej wolności. Aktualnie boho również ma wielu zwolenników. Zgodnie z tym nurtem, wnętrza powinny być wygodne i wzbudzać uczucie swobody. Ramki nawiązujące do tego stylu muszą podkreślać indywidualność oraz odrębność ich właściciela. W takim pomieszczeniu ciekawie będą wyglądać kolorowe oprawki na zdjęcia o różnorodnych wzorach i interesujących zdobieniach. Najważniejsze, żeby były wykonane z naturalnego tworzywa. Ozdoba wyprodukowana z drewna, niezależnie od swojej barwy, doskonale skomponuje się z wnętrzem urządzonym stylu boho.

Należy pamiętać, że ramka, która doskonale wygląda w aranżacji glamour, niekoniecznie sprawdzi się w towarzystwie stylu, którego podstawą jest prostota i minimalizm. Oprawki na zdjęcia to bardzo ważne dopełnienie każdego wnętrza, ponieważ ma stanowić osobisty dodatek ze względu na umieszczone wewnątrz fotografie. Warto zadbać o to, żeby te spersonalizowane ozdoby stanowiły nie tylko wartość sentymentalną, ale i dekoracyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read