Strona głównaARANŻACJEJak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Przymusowe zamknięcie w domach wiele osób zachęciło lub wręcz zmusiło wiele osób do zmian. Zmuszeni byliśmy spędzać czas w mieszkaniach i w domach, a wiadomo, że lepiej przebywa się w ładnie urządzonych i dopieszczonych wnętrzach. Trend na samodzielną zmianę naszych wnętrz zachęcił nas do kolejnych. Zastanawiasz się, jak zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim? Jaką kolorystykę, meble i dodatki wybrać? W artykule dzielimy się naszym doświadczeniem w zakresie aranżacji wnętrz.  

Styl skandynawski – odrobina historii

Czym właściwie jest styl skandynawski? Jak znalazł się w Polsce? Styl skandynawski nagle wtargnął na nasze salony. Jak podkreślają architekci, dziś wiele projektów opiera się właśnie na nim. Styl ten cechuje kontrast, ściany w jasnych kolorach i meble z ciemnym akcentem. Wnętrz w tym stylu wyglądają idealnie – prosto i jednocześnie elegancko.

Mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim to nie tylko połączenie dwóch kolorów. Odkąd styl ten wtargnął do naszych wnętrz, jest niezwykle popularny. Na przestrzeni lat styl ten jednak ewoluował i dziś jest dość często wybierany przez wiele osób.

W Polsce jedną z najpopularniejszych odmian jest new nordic, który charakteryzuje się białymi ścianami, jasnymi podłogami i ciemnym dodatkami, które doskonale prezentują się w polskich warunkach.

Styl skandynawski – główne odmiany

Styl skandynawski dzielimy na trzy główne odmiany:

  • Styl duński charakteryzuje się wykorzystaniem we wnętrzach szerokiej palety barw, która połączona jest z naturalnym kolorem drewna, wzbogaconych o pastelowe, jasne akcenty. Wnętrza w tym stylu sprawiają wrażenie romantycznego, lekkiego i pozytywnego.
  • Styl szwedzki cechuje zaś surowość i minimalizm. W tym przypadku stawiamy na światła i miejsca, wykończone są w jasnych kolorach drewna i bieli. Minimalistyczne podejście sprawia, że styl ten to kwintesencja prostoty i funkcjonalności. Styl szwedzki jest jednocześnie elegancki, ale i z myślą o obecnej wciąż w trendach myśli ekologicznej.
  • Kolejna odmiana to styl fiński. Jest on najbardziej kontrastowy. To połączenie subtelnej bieli z prostą i klasyczną czernią lub grafitem. Takie zestawienie sprawia wrażenie obcowania z wnętrzem niezwykle eleganckim i stylowym.

Mieszkanie w stylu skandynawskim – porady

Jedną z najważniejszych kwestii, podczas urządzania wnętrz w stylu skandynawskim jest oświetlenie – lampy stojące i italux lampy. Styl skandynawski pasuje zarówno do małego mieszkania, jak do dużego domu. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim powinieneś pamiętać o tym, aby podkreślić pożądany w stylu skandynawskim kontrast.

Przytulny minimalizm

Styl skandynawski wciąż wiedzie prym wśród wnętrzarskich trendów. Skandynawskie wnętrza cechuje prostota rozwiązań, funkcjonalność i wykorzystanie naturalnych materiałów. Istotne jest podkreślenie wnętrza. Postaw na jasną kolorystykę i minimalistyczny wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read