Strona głównaAGDJak wybrać najlepszy odkurzacz?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Wydawałoby się, że przy tak niezwykle bogatej ofercie rynkowej wybór odpowiedniego odkurzacza do domu nie powinien stanowić problemu. A jednak czasami można cierpieć na „nadmiar szczęścia” i przy sklepowych półkach stajemy bezradni. Przeglądanie stron internetowych zadania też nie ułatwia.

Co więc brać pod uwagę przy kupnie nowego odkurzacza?

Rozważyć trzeba kilka kryteriów.

1.Przede wszystkim wielkość domu:

Jeżeli dom jest duży i nie ma problemu z przechowywaniem sprzętu, można sobie pozwolić na tradycyjny odkurzacz z dużym pojemnikiem na śmieci, z szerokimi szczotkami. Dobrze, jeżeli jest wybór kilku końcówek i sprzęt posiada turboszczotkę do czyszczenia dywanów i wykładzin oraz wąską końcówkę, tzw. szczelinówkę.

Warto też zainteresować się długością kabla. Wygodnie jest odkurzyć jak największy obszar bez konieczności przepinania kabla.

W małym mieszkaniu z kolei przyda się odkurzacz stojący, najlepiej z funkcją mycia, czyli odkurzacz z mopem. Stojący odkurzacz łatwo ukryć w kącie, nie zabiera dużo miejsca, a jednocześnie nie ma konieczności wyszukiwania miejsca na mop.

2.Mieszkańcy.

Małe dzieci dużo brudzą, czasami trzeba sprzątać kilka razy dziennie. Odkurzacz powinien być więc poręczny i nie sprawiający kłopotu. Niektóre mają specjalne końcówki do okruszków. Stojące odkurzacze, szczególnie te z zainstalowanym mopem są tu niezwykle pomocne. rozlany sok, zupa lub plama po czekoladzie może być szybko i bez problemu zebrana z podłogi.

Podobnie specjalne wymagania mają nasze domowe zwierzaki. Jeżeli bezustannie walczymy z wszechobecną sierścią po naszych milusińskich, przy zakupie odkurzacza warto zainteresować się końcówkami do zbierania sierści i mocą silnika.

3. Cena.

O cenie decydują końcówki oraz moc silnika. Nie wszystkie są nam potrzebne.

Jeżeli dobrze określimy, jakie kryteria musi spełnić nasz odkurzacz, wówczas zawężając propozycje sklepowe do naszych potrzeb jesteśmy w stanie wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt domowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read