Strona głównaPORADYKlimatyzacja: ciekawe rozwiązania w klimatyzatorach do mieszkania

Klimatyzacja: ciekawe rozwiązania w klimatyzatorach do mieszkania

Klimatyzatory powoli stają się standardowym elementem wyposażenia domu i mieszkania. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne są energooszczędne, charakteryzują się niskim natężeniem dźwięku (pracują cicho) i nie wymagają skomplikowanej obsługi. Oferują za to wiele dodatkowych funkcji dbających o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników.

Funkcja Gentle Wind

Chociaż klimatyzatory ścienne typu split, bardzo skutecznie potrafią obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, to jednak nie wszyscy są do nich entuzjastycznie nastawieni. Najczęstszym powodem, dla których część osób nie wybiera klimatyzacji jest jej zbyt intensywne działanie. Zimnie podmuchy powietrza, zamiast przyjemnie chłodzić wywołują dyskomfort osób przebywających w pomieszczeniach. Dlatego właśnie nowe klimatyzatory ścienne wyposażone są w funkcję Gentle Wind.

Funkcja Gentle Wind dba o to, by podmuch powietrza był równomierny i delikatny. Schłodzone powietrze rozchodzi się łagodnym strumieniem po całym pomieszczeniu, zapewniając optymalną temperaturę, bez nieprzyjemnego, zimnego nawiewu i przeciągu. Jest to możliwe dzięki specjalnym mikrootworom, które rozpraszając strumień powietrza, stopniowo obniżają temperaturę, aż osiągnie poziom ustawiony przez użytkownika.

Łatwiejszy dostęp do filtra

W klimatyzacji ważne jest nie tylko to, by powietrze zostało dobrze schłodzone. Równie istotna jest jego jakość, a za to odpowiadają filtry znajdujące się w klimatyzatorach, które zatrzymują wilgoć, mikroorganizmy oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia. Filtry należy regularnie czyścić, co niestety często jest dość trudne ze względu na utrudnione dotarcie do nich.

Inaczej wygląda to w klimatyzatorze ściennym marki Mistral, dostępnym na lindab-polska.pl. W tym modelu dostęp do filtrów jest niezwykle prosty – wystarczy odblokować zaczepy pokrywy klimatyzatora i od razu możemy wyjąć a następnie dokładnie wyczyścić filtr oraz szybko zamontować go znowu w jednostce klimatyzacyjnej.

Tryb autoczyszczenia

Kolejną funkcją, która zapewnia czyste, świeże powietrze z klimatyzatora, jest tryb autoczyszczenia, uruchamiany najczęściej na polecenie użytkownika. Urządzenie, które jest wyposażone w taki program, dokonuje autooczyszczenia dzięki czemu z instalacji usuwane są bakterie, grzyby, pleśnie i inne niebezpieczne mikroorganizmy. Autoczyszczenie trwa około 30 minut i polega na tym, że wymiennik jest zamrażany i rozmrażany, a następnie suszony i sterylizowany w wysokiej temperaturze.

Bezprzewodowe sterowanie

Współczesne klimatyzatory to kolejne domowe urządzenia, które można obsługiwać bezprzewodowo. Umożliwia to moduł WiFi, montowany w klimatyzatorze. W starszych modelach sterowanie odbywa się jeszcze za pomocą pilota, ale nowsze jednostki klimatyzacyjne współpracują z dedykowanymi aplikacjami na urządzenia mobilne – wystarczy mieć połączenie z internetem i zmianę parametrów można przeprowadzić z dowolnego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read