Strona głównaBUDOWAKredyt hipoteczny - najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Masz dobrą pracę, stały związek, a do szczęścia brakuje Ci tylko własnego mieszkania lub domu? Każdy marzy o własnych czterech kątach, ale na ogól przeszkodą jest brak pieniędzy. Nic straconego! Masz szansę na swoje własne mieszkanie, rozwiązaniem dla Ciebie może być wzięcie kredytu hipotecznego.

Czym właściwie jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt, czasem nawet na większość naszego życia, gdzie zabezpieczeniem dla banku jest hipoteka, czyli nieruchomość. Bank udzielając nam wysokiej kwoty pożyczki, nie ma pojęcia jak będzie się nam wiodło przez najbliższe np. 30 lat, dlatego musi mieć solidne zabezpieczenie, stąd właśnie branie kredytu pod tzw. hipotekę. Cechami charakterystycznymi kredytu hipotecznego jest wysoka kwota kredytu oraz długi okres kredytowania. Dla banku istotny jest wkład własny klienta oraz jego zdolność kredytowa. Możemy wziąć kredyt hipoteczny w złotówkach lub w innej walucie.

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego?

Aby móc otrzymać kredyt hipoteczny musimy spełnić naprawdę wiele różnego rodzaju warunków. Wytyczne w bankach mogą być zróżnicowane, ale jest kilka zasad obowiązujących wszędzie. Pierwszym z takich warunków jest zdolność kredytowa, czyli potencjalna możliwość spłaty rat. Zdolność kredytowa zależy od naszych dochodów czy comiesięcznych zobowiązań. Kolejnym warunkiem jest nieruchomość oraz jej koszt. Bank wymaga od klienta nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem dla banku w razie niemożności spłaty kredytu. Istotna jest tutaj wartość nieruchomości, która będzie oceniana przez rzeczoznawcę.

Musisz pamiętać, że biorąc tak duży kredyt, który jest zobowiązaniem na lata, nie możesz brać go w pierwszym lepszym banku. Konieczne jest zapoznanie się z różnymi możliwymi ofertami i dopiero wtedy podjąć decyzję co do podpisania umowy kredytowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read