Strona głównaPORADYNarożnik skórzany – jak o niego zadbać?

Narożnik skórzany – jak o niego zadbać?

Narożnik skórzany to bardzo elegancki mebel, który potrafi wytrzymać wiele lat. Wymaga on jednak odpowiedniej, regularnej pielęgnacji. Jak dbać o tego typu mebel? Jak często stosować tego zabiegi, aby cieszyć się pięknym meblem na długo?

Czyszczenie skóry

Utrzymanie skóry w czystości jest ważne dla żywotności tego materiału. Ważne jest usuwanie zabrudzeń w miarę możliwości na bieżąco. Czas jest istotny – plamy najlepiej wytrzeć, zanim wsiąkną w materiał. Z kolei odświeżanie skóry wymaga regularności. W zależności od warunków co kilka miesięcy warto pozbyć się wszelkich zabrudzeń z powierzchni mebla. Najlepiej w tym celu jest stosować środki specjalnie przeznaczone do tego typu materiału – świetnie sprawdzają się przede wszystkim delikatne, ekologiczne specyfiki. Domowym sposobem na czyszczenie skóry są także płatki mydlane rozpuszczone w ciepłej wodzie. Podczas tego typu zabiegów ważne jest, by być delikatnym – dotyczy to zarówno środków czyszczących, jak i szmatek, Pamiętajmy także, by po umyciu wycierać meble do sucha.

(https://domar.pl/kategorie/salon/ – akcesoria do salonu)

Pielęgnacja skóry

Jednak samo czyszczenie to nie wszystko. Skóra wymaga również odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli zachować elastyczność oraz nawilżenie materiału, a tym samym – przedłuży jego żywotność i zapewni wygodę z korzystania. W tym celu świetnie sprawdzą się proste środki – olej lniany lub oliwka dla dzieci. Oczywiście możemy też skorzystać ze specjalnych preparatów dla skóry. Natłuszczanie nie jest wymagającym zadaniem. Wystarczy nałożyć wybrany preparat suchą, miękką szmatką, a następnie zostawić mebel na kilka godzin. Możemy też zdecydować się na kompleksowe odświeżenie mebla. W tym celu dobrze sprawdza się mieszanka octu i oliwy, do której można dodać także odrobinę olejku eterycznego. Raz do roku warto także w tapicerkę wetrzeć odrobinę wosku pszczelego.

Jak często czyścić i pielęgnować skórę?

Aby utrzymać narożnik w dobrym stanie, ważna jest regularność. Jak często więc czyścić i pielęgnować skórę? Zależy to od warunków panujących w miejscu, w którym został ustawiony narożnik. Mocne nasłonecznienie powoduje, że tapicerka szybciej wysycha, a także może się odbarwić. To oznacza, że mebel narażony na jego działanie trzeba pielęgnować częściej – co miesiąc lub dwa. Jednak narożnik ustawiony w bardziej zacienionym, wilgotnym miejscu można czyścić i nawilżać rzadziej. Zabiegi pielęgnacyjne w takim przypadku należy przeprowadzać raz na trzy-cztery miesiące. Należy jednak przede wszystkim pamiętać o regularności. Jest ona kluczowa, aby zachować mebel w dobrym stanie na lata. W zamian narożnik odwdzięczy się pięknym wyglądem i wieloletnim komfortem.

Czego unikać?

Meble skórzane wymagają specjalnego traktowania. Błąd lub zaniedbanie może prowadzić do utraty atrakcyjnego wyglądu, a także zadrapań i pęknięć. Czego więc unikać, gdy mamy narożnik ze skóry? Przede wszystkim, w miarę możliwości najlepiej jest unikać trudnych do usunięcia plam. Nie wolno także stosować do nich agresywnych środków, które mogą powodować uszkodzenia materiału. Meble trzeba też chronić przed suchym powietrzem i wysokimi temperaturami. Jednak skóra także nie lubi się z nadmiarem wody, którą trzeba wytrzeć do sucha. Gdy marzymy o trwałym meblu, lepiej jest także unikać produktów niskiej jakości. Dlatego warto wybrać dobry sklep, w którym zakupimy narożnik. Wrocław czy Warszawa – najlepiej jest poszukać renomowanej, zaufanej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read