Strona głównaDOMNowoczesne okna do domu - co je wyróżnia?

Nowoczesne okna do domu – co je wyróżnia?

Przy budowie lub remoncie domu jedną z kluczowych decyzji stanowi wybór stolarki okiennej. Dobre okna do domu to takie, które zapewniają komfort termiczny, są energooszczędne i trwałe. Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien oraz gdzie znaleźć nowoczesne okna o najwyższej jakości.

Nowoczesne okna są energooszczędne

Nowoczesne okna zapewniają właściwą izolację termiczną i akustyczną. Są szczelne, dzięki czemu chroni budynek przed napływem wilgoci i zimna, a także pozwala utrzymać dłużej energię cieplną nagromadzoną wewnątrz domu. To niezwykle istotne zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdyż ma bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Okna energooszczędne muszą mieć niską przenikalność cieplną. Współczynnik Uw powinien znajdować się na poziomie niższym niż 1,0 W/m2K. Optymalny wynik to 0,85 W/m2K i poniżej 0,80 W/m2K dla okien pasywnych.

Dowiedz się więcej: https://www.oknamielczarek.pl/okna-energooszczedne-czym-sa-i-jak-dzialaja/

Takie okna będą nie tylko chronić przed utratą ciepła, ale też lepiej wykorzystywać naturalne światło słoneczne do ogrzania pomieszczeń. W tym celu stosuje się konstrukcję ograniczającą powierzchnię profili i dodatkową izolację.

W nowoczesnych oknach energooszczędnych dobrej jakości spotkamy między innymi potrójne przeszklenie klejone po całym obwodzie, co zapewnia szczelność i w efekcie dużą oszczędność energii. Dobra izolacja okien niesie za sobą też inne korzyści, takie, jak większą wartość rynkową budynku, dłuższą żywotność systemów ogrzewania i klimatyzacji, a także dbałość o środowisko wynikająca z niższego zużycia energii.

Nowoczesne okna są funkcjonalne i trwałe

Na trwałość i funkcjonalność nowoczesnych okien wpływa nie tylko ich budowa i sposób montażu, ale też materiał, z jakiego zostały wykonane. Do najczęściej wybieranych okien należą obecnie okna PCV oraz okna drewniano-aluminiowe.

Przy wyborze okien warto dowiedzieć się o jakość i pochodzenie użytych materiałów, gdyż będzie to miało wpływ na ich jakość i trwałość. Z kolei funkcjonalność nowoczesnych okien wynika z zastosowania systemów i technologii umożliwiających podniesienie bezpieczeństwa czy wpasowania się w ideę inteligentnego domu.

Nowoczesne okna chronią dom przed wilgocią, utratą temperatury czy innymi niekorzystnymi warunkami. Ponadto zwiększają bezpieczeństwo domowników przed włamaniem dzięki wzmocnionym szybom, ukrytym mechanizmom wewnątrz profili i możliwości zamontowania systemu alarmowego. Z kolei innowacyjne systemy sterowania pozwalają spersonalizować i zautomatyzować sposób wentylacji, zacienienia i ochrony pomieszczeń.

Nowoczesne okna wyróżniają się nowoczesnym designem

Wybór nowoczesnych okien często jest też podyktowany ich wyjątkowym designem. Minimalistyczne i eleganckie profile, duże przeszklenia czy nowoczesne okna narożne to jedne z najchętniej wybieranych rodzajów stolarki okiennej do nowoczesnych budynków.

Zdecydowanie poprawiają one wygląd budynku, a co za tym idzie, jego wartość rynkową. Sprawiają, że do pomieszczeń dociera więcej naturalnego światła, co optycznie je powiększa i dodaje im lekkości.

Nowoczesne okna to także nietypowe rozwiązania, niespotykane rozmiary okien czy niestandardowe wykończenie profili. Wszystko po to, by je spersonalizować i wykonać zgodnie z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających klientów. Są dostępne nie tylko w standardowej kolorystyce, ale też w rzadko spotykanych barwach. W ten sposób można je idealnie dopasować do stylu budynku i wnętrz.

Producent nowoczesnych okien

Szukając zaufanego producenta okien na zamówienie, zwróć uwagę na ofertę firmy Okna Mielczarek. To polska firma specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu stolarki budowlanej o doskonałych parametrach izolacyjnych i wytrzymałościowych.

Okna Mielczarek wykorzystuje do produkcji okien niemiecki system SCHUCO INTERNATIONAL, ceniony za wyjątkową stabilność i trwałą, solidną konstrukcję. Nowoczesne okna produkowane w tym systemie odznaczają się wysoką estetyką, energooszczędnością, funkcjonalnością i komfortem użytkowania oraz bezpieczeństwem dzięki ochronie antywłamaniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read