Centra handlowe i biurowce na przestrzeni ostatnich lat znacznie zmieniły swoją role. Nie są już wyłącznie miejscem, w którym można kupić produkty wielu marek, ale stały się także ambasadorami lokalnej kultury. Same hale często są architektonicznymi dziełami, które spójnie wpisują się w zewnętrzne otoczenie. Aby zaspokoić potrzeby kupujących, centra handlowe integrują technologię i sztukę, aby zapewnić wygodę i ogrom wrażeń. Jakie nowoczesny trendy są w tym najbardziej pomocne?
Zrozumienie klienta
Biura i centra handlowe muszą być dostosowane do indywidualnych preferencji swoich klientów, oferując atrakcyjne otoczenie, ciekawą ofertę sklepów i usług oraz nowoczesny design. W centrach handlowych organizowane są także mniejsze i większe wydarzenia kulturalne oraz koncerty, często dla dzieci. Dzięki takim atrakcjom dla najmłodszych rodzice mogą spokojnie robić zakupy.
Historia, tradycja, kultura
Centrum handlowe nie jest już tworem oderwanym od rzeczywistości. Coraz częściej wykorzystuje się stare budowle i przekształca w dobrze prosperujące hale, właśnie dzięki uszanowaniu historii danego miejsca. Świetnym przykładem jest tutaj Browar w Poznaniu, który nadal jest chętnie odwiedzany przez wszystkich klientów i stanowi nawet atrakcję turystyczną. Kluczem jest umiejętność wykorzystania każdej, nawet najmniejszej przestrzeni do stworzenia czegoś unikatowego, co pozwala klientom na ciągłe eksplorowanie centrum.
Nowoczesne trendy w budownictwie
Zrównoważony rozwój to coś, czego wymagają zarówno klienci, jak i najemcy. Na zachodzie coraz częściej deweloperzy decydują się na budowę otwartych hal handlowych – sklepy znajdują się między zalesionymi alejkami, dzięki czemu klienci czują się tak, jakby odwiedzili park, a nie wielkie centrum. Ten trend łączy się ze zwróceniem większej uwagi na zewnętrzną stronę hali – dwie fontanny i szara elewacja już dawno przestały być modne. Teraz ma być wesoło, zielono, bogato, przytulnie.
Wykaszane jest również zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii, w tym budownictwa szkieletowego i bezpiecznych, szybkich w montażu płyt gipsowo-kartonowych. Więcej o ich zaletach przeczytasz na blogu Siniat – www.siniat.pl.