Strona głównaNIERUCHOMOŚCIPlanujesz zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie? O tym warto pamiętać!

Planujesz zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie? O tym warto pamiętać!

Atrakcyjność Krakowa wynikająca z jego lokalizacji oraz bogatego dziedzictwa kulturalnego i historycznego czyni go pożądanym miejscem do życia czy prowadzenia biznesu. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w stolicy Małopolski to inwestycja, która opłaca się z wielu względów.

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

Lokalizacja to jedna z kluczowych przesłanek decydujących o wyborze nieruchomości mieszkalnej. Deweloperzy realizują inwestycje w różnych częściach miasta, starając się wychodzić naprzeciw rozmaitym preferencjom klientów. Centrum niezmiennie od lat jest na szczycie, ale bardzo wysokie ceny sprawiają, że o znalezienie odpowiedniego mieszkania jest u coraz trudniej. Godne uwagi są też m.in. nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie, a także mieszkania w Krowodrzy usytuowane niedaleko centrum.

Przeznaczenie lokalu mieszkalnego

Zarówno nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie, jak i w innych częściach miasta, często kupowane są z myślą o wynajmie. W tym przypadku największą popularnością cieszą się mniejsze lokale – kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Powód jest prosty: łatwiej wówczas znaleźć lokatorów. Specjaliści z firmy deweloperskiej Ekopark zaznaczają, że np. nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie o większej powierzchni (powyżej 50 m kw.) nabywcy kupują głównie z myślą o sobie i swoich rodzinach. Tak więc przed zakupem lokalu mieszkalnego trzeba jasno określić, jakie będzie jego przeznaczenie.

Standard mieszkania

Nowoczesne nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie i w pozostałych atrakcyjnych dzielnicach wzbudzają ogromne zainteresowanie m.in. z racji na bardzo wysoki standard. To ważne, zwłaszcza że nieruchomość to długoterminowa inwestycja. Warto przy tej okazji mieć na względzie również i to, jak w przyszłości będzie się prezentować dana okolica – jakiego rodzaju inwestycje będą tu realizowane etc. Z punktu widzenia nabywcy ważne jest to, aby osiedle było dobrze skomunikowane z resztą Krakowa, dysponowało dużą ilością terenów rekreacyjnych oraz gwarantowało szybki dostęp do placówek edukacyjnych i obiektów handlowo-usługowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read