Strona głównaNIERUCHOMOŚCIPrognozy dla rynku nieruchomości na 2020 rok.

Prognozy dla rynku nieruchomości na 2020 rok.

Miniony rok był dla branży nieruchomości bardzo korzystny. Ilość sprzedanych mieszkań utrzymała się na bardzo wysokim poziomie, co zresztą obserwujemy już od kilku lat. Według prognoz analityków 2020 nie będzie pod tym kątem inny. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż będzie nadal bardzo wysokie.

Dobra passa dotyczy nie tylko deweloperów, ale również branże finansową. Poprzedni rok był rekordowy pod kątem udzielonych kredytów mieszkaniowych. Wygląda na to, że najbliższe 12 miesięcy również będą bardzo korzystne dla banków i instytucji finansowych.

Optymistyczne prognozy dotyczą na razie pierwszych miesięcy roku 2020. Trudno bowiem przewidzieć co wydarzy się przez kolejne kilka miesięcy. Można jednak przypuszczać, że jeśli globalna sytuacja polityczna i gospodarcza nie zmieni się, to 2020 rok może być równie dobry co poprzedni, a może nawet lepszy.

Spekulacje co do cen mieszkań są różne. Wszystko zależy od wielu czynników. Od tego jak kształtować się będą kwestie kredytów hipotecznych, czy w branży budowlanej nie zbraknie wykwalifikowanych pracowników. Nadal „problemem” są też coraz mniejsze zasoby terenów inwestycyjnych. Dużo zależy więc od tego czy i ile ich będzie w nadchodzącym roku.

Jednym z miast, które w ostatnich latach buduje i sprzedaje najwięcej mieszkań jest Rzeszów mieszkania na sprzedaż rozchodzą się tu jak świeże bułeczki. Popyt jest ogromny, a do tego miasto jest w fazie dynamicznego rozwoju. Deweloperzy mają jeszcze spore pole do popisu bo terenów inwestycyjnych też nie brakuje. Jest więc zatem potencjał i kto wie, może w 2020 roku Rzeszów znów przegoni inne miasta w ilości wybudowanych i sprzedanych mieszkań deweloperskich. Z pewnością postarają się o to deweloperzy w tym Deweloper Wikana.

Ciekawe są również prognozy dotyczące wielkości sprzedawanych lokali mieszkalnych. Jeszcze rok, dwa lata temu były to raczej nieduże mieszkania dwupokojowe, o powierzchni do 50-55 metrów kwadratowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak większe mieszkania – trzy i czteropokojowe. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze – dzięki rządowemu wsparciu socjalnemu statut majątkowy wielu rodzin poprawił się. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na kupno większego mieszkania takiego np. jak na wikana.pl. Poprawa sytuacji finansowej wpłynęła na to, że Polacy chcą mieszkać bardziej komfortowo wygodnie.

Z ciekawością będziemy obserwować co przyniesieni 2020 rok w branży nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read