Strona głównaARANŻACJEPrzygotuj swój taras na wiosnę. Wystarczą 3 kroki, aby stał się piękny...

Przygotuj swój taras na wiosnę. Wystarczą 3 kroki, aby stał się piękny i wygodny

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynamy sezon spędzania każdej wolnej chwili na naszym tarasie. Jednak zanim nadejdą pierwsze naprawdę ciepłe dni, warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie tarasu, jego odświeżenie i wprowadzenie rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z tarasu stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Wczesna wiosna to idealny moment na tego typu prace. Jak odmienić taras na nowy sezon?

1. Zamontuj rozkładaną markizę

Markiza jest rozwiązaniem, które pozwala jeszcze więcej czasu spędzać na tarasie – niezależnie od pogody. W upalne popołudnie doskonale ochroni przed słońcem, zapewni nieco cienia w salonie, który wychodzi na taras, a przy tym stworzy przytulny, intymny klimat. Wiosna to idealny czas na montaż rolety – prace możesz połączyć z ewentualnym remontem, czy porządkami w ogrodzie. Będzie wygodniej, sprawniej i wszystko „ogarniesz” za jednym razem.

Montaż markizy nie jest trudnym zadaniem. Markizę możesz zamontować do ściany, do krokwi dachowych lub do spodu balkonu znajdującego się nad tarasem. Jednak jeśli zdecydujesz się na markizę w pełni zautomatyzowaną, sterowaną pilotem, pomoc fachowców będzie niezbędna (w ten sposób nie stracisz także gwarancji udzielanej na markizę i napęd). Dlaczego markiza automatycznie rozkładana i składana to najlepsza opcja? Jak sprawdziliśmy na sukcesgroup.pl, pełna automatyzacja pozwala na sterowanie markizą m.in. poprzez aplikację. Tutaj czujnik pogodowy (wiatrowy i nasłonecznienia) będzie decydował o tym, czy rozłożyć markizę nad tarasem – w słoneczny dzień, czy też złożyć ją – podczas silnego deszczu i wiatru. Korzystanie z tarasu staje się zdecydowanie wygodniejsze, a sama markiza jest skutecznie chroniona przed uszkodzeniem przez oddziaływanie gwałtownych czynników atmosferycznych.

2. Zadbaj o oświetlenie

Jeśli jesteśmy już przy pracach montażowych, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu tarasu, a nawet ogrodu, czy terenu wokół domu. Zanim zabierzesz się za prace porządkowe na trawniku, czy podjeździe, pomyśl o inteligentnym oświetleniu, które będzie włączało się codziennie o w tym samym momencie zapadania zmroku. W przypadku tarasu i ogrodu dobrym rozwiązaniem będzie także oświetlenie włączające się w momencie wykrycia ruchu.

3. Odśwież nawierzchnię tarasu

Po zakończeniu prac związanych z montażem markizy, rolet, czy oświetlenia, czas na odświeżenie powierzchni tarasu. Przebieg prac będzie uzależniony tutaj od tego, z jaka nawierzchnia masz do czynienia. Taras wykonany z drewnianych desek będzie wymagał najprawdopodobniej dokręcenia obluzowanych elementów, np. wkrętów. Drewno pod wpływem niskich temperatur kurczy się, następnie pęcznieje, a to prowadzi do obluzowania elementów mocujących. Po umyciu tarasu, ewentualnym uzupełnieniu ubytków możesz zaimpregnować drewniane deski, chyba, że taras został wykonany z gatunków egzotycznych, które nie wymagają impregnacji. Przed sezonem warto także przeprowadzić olejowanie drewna, które odświeży taras i zapobiegnie szarzeniu desek.

Taras wyłożony płytkami ceramicznymi wystarczy umyć i ewentualnie uzupełnić ubytki w fugach. Impregnacji dokonuje się tutaj raz na kilka lat. Z kolei bez impregnacji obejdzie się taras z kamienia – wystarczy go zamieść i umyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read