Strona głównaPORADYRusztowania na budowę – różne rodzaje. Czy wiesz czym różnią się od...

Rusztowania na budowę – różne rodzaje. Czy wiesz czym różnią się od siebie?

Na rynku budowlanym dostępne są różne typy rusztowań. W zależności od rodzaju i zakresu wykonywanych prac rusztowanie może okazać się znacznie lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym, rozwiązaniem niż drabina. Poznaj najczęściej stosowane modele rusztowań, dowiedz się czym różnią się od siebie i jak mogą usprawnić Twoją pracę.

Rusztowanie przejezdne aluminiowe

Ten rodzaj rusztowań cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród firm budowlano-remontowych. Dzięki niemu znacznie szybciej i łatwiej można wykonać roboty na wysokościach. Idealnie sprawdzą się przy remoncie elewacji oraz pracach na dachu. Rusztowania jezdne wykonane z aluminium są lekkie i łatwe w transporcie. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, niskie oraz wysokie temperatury. Dzięki temu mogą spokojnie stać na placu budowy, przez całe tygodnie – bez każdorazowej konieczności rozmontowywania ich. W ofercie firmy ARAD znajdziesz szeroki wybór rusztowań przejezdnych wielu znanych marek.

Rusztowanie przestrzenne

Ten rodzaj rusztowania nazywany też jest choinkowym lub stojakowym. To świetne rozwiązanie przy renowacji czy budowie konstrukcji o niestandardowym kształcie. Rusztowania stojakowe są często używane podczas budowy wsporników dla wiaduktów oraz mostów. Jednak rusztowania przestrzenne znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej. Niejednokrotnie są one wykorzystywane, jako nośnik banerów wielkogabarytowych lub jako struktura bazowa pod scenografię. Warto także wspomnieć, że rusztowania przestrzenne są bardzo proste w montażu, a szeroki wybór elementów do ich rozbudowy pozwala na stworzenie konstrukcji idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb.

Rusztowanie fasadowe – elewacyjne

 Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

To profesjonalny rodzaj rusztowań, który pozwala na wykonywanie prac na elewacjach budynku, nawet na jego wysokich kondygnacjach. Dzięki budowie opartej na modułach, istnieje możliwość tworzenia skomplikowanych i wysokich konstrukcji. Rusztowania elewacyjne posiadają opcję regulacji stelaża, co znacząco ułatwia wykonywanie większości prac. Dodatkowo wiele z nich umożliwia zainstalowania wciągarki, co stanowi duże udogodnienie np. w trakcie ocieplania budynków.

Akcesoria dodatkowe do rusztowań różnych typów

Marka ARAD w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju dodatkowych elementów do rusztowań. Dzięki temu prace idą znacznie sprawniej i szybciej. Są to między innymi:

– pasy na narzędzia oraz kaski dla montażystów

– elementy montażowe takie, jak podstawy stopy lub złącza umożliwiające rozbudowę konstrukcji

rusztowania.

Szukając rusztowania na budowę, warto zasięgnąć opinii ekspertów z branży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że rusztowanie spełni Twoje oczekiwania i znacząco podniesie komfort pracy.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła

lub na naszej stronie: www.ARAD.pl

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read