Strona głównaARANŻACJETargi aranżacji i wyposażenia wnętrz z MyHoneyHome: porozmawiajmy o trendach modowych w...

Targi aranżacji i wyposażenia wnętrz z MyHoneyHome: porozmawiajmy o trendach modowych w 2020 na festiwal wnętrz

Zmiany, zmiany, zmiany – tak można w skrócie określić trendy wnętrzarskie 2020. To już nie metal i szkło, ale zdecydowany ukłon w stronę natury.

Modny styl wnętrz 2020 – ekologia i recykling

W bieżącym sezonie zaobserwujemy większą dbałość o naturę. W domach pojawią się meble i dodatki z recyklingu. Znalezione na strychach etażerki, komody, fotele i krzesła dostaną drugie życie. Jeśli pojawią się nowe meble, to będą wykonane z naturalnego drewna połączonego z kamieniem. Modny do niedawna i wykorzystywany pod każdą postacią poliester zdecydowanie będzie pieśnią przeszłości.

Ekologiczne wnętrza będą odskocznią od zawodowej codzienności, miejscem relaksu i wypoczynku.

Bardzo poszukiwane będą dodatki do wnętrz pochodzące ze Skandynawii. Tamtejsi projektanci już od długiego czasu stawiają na ekologiczne rozwiązania.

Modny styl wnętrz 2020 – kolory ziemi

Według Instytutu Pantone w 2020 roku będzie królował klasyczny błękit. Z pewnością nie zabraknie go w dekoracyjnych dodatkach do wnętrz, jednak nie będzie pełnił funkcji dominującej. Zastąpią go kolory ziemi, a więc odcienie beżu, grafitu i szarości. W praktyce będą to naturalne kolory drewna, rattanu, kamienia służącego do wyłożenia podłogi, blatów, parapetów. Wszystko to, by jak najbardziej zbliżyć się do natury i uzyskać efekt harmonii.

Modny styl wnętrz 2020 – biofilia

Chociaż samo słowo brzmi obco i nieco przerażająco, nie ma w nim nic strasznego. Biofilia to chęć życia w bliskości z naturą. Stąd można się spodziewać, że w bieżącym roku we wnętrzach na nowo zagości stylu urban jungle, mocno nawiązujący do natury i preferujący żywe kwiaty w domach. Pojawią się one nie tylko na kuchennych parapetach, ale też w salonach. W tych większych przyjmą postać ozdobnych drzewek. Coraz większym powodzeniem będą się cieszyły tapety w motywy kwiatowe (zobacz je na MyHoneyHome.pl).

Modny styl wnętrz 2020 – motywy etniczne

W dekoracjach wnętrz wyraźnie zaznaczą się motywy znane z Dalekiego Wschodu i Afryki. Etniczne wzory pojawią się na mniejszych i większych dodatkach, nie zabraknie glinianych mis, afrykańskich masek, drewnianych rzeźb, plecionych tkanin i grubego, ciemnego drewna. A wszystko to po to, by wyraźnie odciąć się od stylu industrialnego, który odtąd będzie wiodący w miejscach pracy, ale nie w domach. W domach najczęściej nawiązujemy do

Pełne przepychu srebrne dekoracje wpiszą się doskonale w salony i sypialnie urządzone w stylu new york lub amerykańskim.

Przeczytaj także: Styl nowojorski we wnętrzach: Jak urządzić salon w stylu New York.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read