Strona głównaPORADYWęgiel - czy może być ekologiczny?

Węgiel – czy może być ekologiczny?

Zanieczyszczenie środowiska oraz smog to coraz poważniejsze problemy, z którym zmaga się nie tylko nasz kraj. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak zmniejszyć produkowane przez siebie zanieczyszczenia. Jednocześnie jednak zdają sobie sprawę z tego, że zmiana sposobu ogrzewania domu oznacza spore wydatki. Z tego właśnie powodu często pojawiają się pytania, czy węgiel może być ekologiczny. Okazuje się, że jest to możliwe!

Dlaczego palenie węglem zanieczyszcza środowisko?

Ogrzewanie domu węglem już od kilku lat spotyka się z krytyką. Zewsząd docierają do nas informacje o tym, że węgiel przyczynia się do powstawania smogu oraz zwiększa emisję gazów cieplarnianych. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim winne są zanieczyszczenia, które znajdują się w opale. Metale, siarka, kamienie – wszystko to wpływa na jakość węgla a tym samym również na ilość zanieczyszczeń związanych z jego spalaniem. Węgiel ten jest praktycznie bezdymny, jest wysokokaloryczny oraz wypala się całkowicie pozostawiając stosunkowo niewielką ilość popiołu. Co więcej skraca czas, który niezbędny byłby do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Producenci węgla wzbogacają go bowiem substancjami, dzięki którym możliwe jest znacznie skuteczniejsze jego spalanie oraz wykorzystanie jego potencjału energetycznego.

Nowoczesny, ekologiczny węgiel – czym się charakteryzuje?

W dobie rosnącej świadomości problemu zanieczyszczenia środowiska producenci węgla coraz bardziej przykładają się do tego, by oferowane przez nich produkty nie przyczyniały się do intensyfikacji problemu. Dlatego też w ich ofercie coraz częściej możemy znaleźć nowoczesny, ekologiczny węgiel. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim, nie znajdziemy w nim kamienia, piasku oraz innych naturalnych zanieczyszczeń.

W jaki sposób producenci dbają o jakość węgla?

Producenci węgla, którzy troszczą się o środowisko naturalne nie tylko korzystają ze sprawdzonych, przebadanych złóż, które charakteryzują się wysoką jakością, ale również stosują zabiegi takie jak płukanie węgla. Dzięki temu sprzedawane przez nich produkty cechują się znacznie mniejszą ilością kamienia. W procesie przygotowywania węgla wykorzystuje się również separatory magnetyczne, dzięki którym możliwe jest wychwycenie metali.

Podsumowując, wybierając wysokiej jakości węgiel, który pozbawiony jest zanieczyszczeń możemy zadbać o środowisko. Jeśli nie jesteśmy w stanie zmienić sposobu ogrzewania swojego domu, warto rozważyć taki krok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read