Strona głównaARANŻACJEWydzielone miejsce w biurze? Ścianka działowa z płyt g-k ułatwi zadanie

Wydzielone miejsce w biurze? Ścianka działowa z płyt g-k ułatwi zadanie

Żadna firma nie istniałaby bez kompetentnego zespołu pracowników. Badania wykazały, że na wydajność personelu wpływają nie tylko czynniki finansowe oraz atmosfera panująca między ludźmi, ale również komfortowe warunki pracy. Prawie w każdej polskiej korporacji można spotkać się z tzw. open space’m. Idea dzielenia przez pracowników wspólnej przestrzeni, która miała zapewnić lepszą komunikację między nimi, dotarła do naszego kraju w latach 90. Coraz częściej jednak podważa się taki sposób aranżacji pomieszczenia biurowego. Co się za tym kryje i jak temu zaradzić?

Jak open space’y wpływają na pracowników?

Wykonywanie obowiązków zawodowych bez posiadania własnego biura miało udrożnić kanały komunikacyjne i przyczynić się do lepszego wykorzystania przestrzeni. Dopiero w ostatnich latach zaczęto bardziej skłaniać się ku stwierdzeniu, że praca w open space negatywnie wpływa na aktywność mózgu i koncentrację. Ciągły hałas, brak intymności oraz problemy ze skupieniem się potęgują stres i zmęczenie pracownika. Więcej przydatnych informacji szukaj na blogu Siniat https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/scianki-biurowe-z-plyt-g-k-gdy-open-space-staje-sie-problemem.

Ściany g-k alternatywą dla przearanżowania open space’ów

Przedsiębiorstwa, dla których duże znaczenie ma kultura organizacji, coraz częściej wyłamują się i rezygnują z otwartego pomieszczenia dla całej kadry. Całkowite przearanżowanie biura i stworzenie oddzielnych pokojów do indywidualnej pracy niesie za sobą ogromne nakłady finansowe i może spowodować przestoje w pracy związane z remontem. Idealnym rozwiązaniem jest więc postawienie ścian gipsowo-kartonowych.

Zalety ścian gipsowo-kartonowych w biurze

Pierwsza, najważniejsza zaleta płyt g-k to szybki montaż, który zajmuje raptem kilka dni. Wpływa na to ich lekkość. Płyty można z łatwością przenosić i przycinać zwykłym nożem.

Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść elementów suchej zabudowy jest możliwość ich natychmiastowej rozbiórki i jeśli to konieczne, zastosowania innego układu pomieszczeń.

Wbrew pozorom płyty g-k charakteryzują się wysokimi parametrami akustycznymi. Chcąc stworzyć idealny pokój spotkań np. salę konferencyjną, zaleca się użycie płyt perforowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read