Strona głównaPORADYWynajem dźwigów – najczęściej zadawane pytania

Wynajem dźwigów – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wynajem dźwigów? Kto może je wynająć? Jaki dźwig wybrać? To tylko trzy z wielu pytań, które słyszymy od klientów podczas rozmów z nami. Specjalnie z myślą o Was przygotowaliśmy ten wpis, który – mamy nadzieję – rozwieje wiele Waszych wątpliwości.

Ile kosztuje wynajem dźwigów?

Aby otrzymać wycenę wynajmu dźwigu, wypełnij formularz na tej stronie, a następnie wybierz przycisk „Wyślij”. W tym przypadku bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak:

 • typ dźwigu i jego parametry techniczne,
 • rodzaj i wartość ładunku do transportu,
 • czas potrzebny do realizacji pracy,
 • lokalizacja wykonywanej usługi,
 • koszty dojazdu do miejsca docelowego,
 • charakterystyka placu budowy (opcjonalnie).

Na podstawie tych informacji przedstawimy Ci naszą ofertę oraz konkurencyjne warunki cenowe.

Kto może wynająć u nas dźwig?

Z naszych usług mogą korzystać zarówno firmy szukające podwykonawców, jak i klienci indywidualni. Chętnie wypożyczamy dźwigi nie tylko firmom budowlanym, specjalizujemy się również w branżach: metalurgicznej, stoczniowej, energetycznej, przemysłowej, transportowej oraz drogowej.

Możesz wynająć dźwig również m.in. do takich prac, jak:

 • montaż i demontaż kominów oraz pieców,
 • montaż i demontaż budynków (wraz z elementami ciężkimi),
 • naprawa oświetlenia ulicznego,
 • budowa altan i szklarni,
 • eliminowanie niebezpiecznych gałęzi drzew,
 • mniejsze prace budowlane.

Czasem na początku może się wydawać, że dana czynność nie będzie wymagała dźwigu, później okazuje się jednak inaczej – tak wygląda to nieraz w przypadku przenoszenia drewnianego fragmentu konstrukcji altanki ogrodowej. Osobom, których dotyczy ten lub inny, podobny problem, również chętnie wypożyczymy jeden z naszych dźwigów.

Jaki dźwig wybrać?

Typ dźwigu należy dobrać do rodzaju pracy, jaką będzie on wykonywał. Należy wziąć pod uwagę także wielkość i wagę ciężarów, które będą unoszone przez maszynę. Istotna jest również lokalizacja, w jakiej dany dźwig będzie pracował. Na podstawie tych danych chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego modelu.

Czy firma zapewnia osobę do obsługi dźwigu?

Tak, Dźwigi Cecuga to firma, która zapewnia wynajem podnośników wraz z obsługą operatorską. Nie ma możliwość wynajęcia dźwigu bez naszego wykwalifikowanego pracownika. Wynika to z tego, że do obsługi tego typu urządzeń trzeba ukończyć specjalistyczne kursy oraz uzyskać stosowne pozwolenie. Wymagane jest również zdanie egzaminu państwowego.

Nasi pracownicy znają oferowane przez nas pojazdy od podszewki. Wynajem dźwigu z naszym operatorem zapewnia solidne wykonanie danej usługi, jak również i bezpieczeństwo. Nie musisz dzięki temu martwić się o ewentualne awarie czy uszkodzenia, które mogłyby nastąpić z Twojej winy.

Czy trzeba mieć pozwolenie na wynajem dźwigów?

To zależy. Jeżeli chodzi o prace przydomowe, na własnej posesji, nie trzeba mieć takiego pozwolenia. Jednak jeśli potrzebujesz żurawia do prac w przestrzeni publicznej, należy postarać się przynajmniej o stosowny dokument z urzędu miasta.

W jakich lokalizacjach możliwy jest wynajem naszych dźwigów?

Dźwigi Cecuga wynajmujemy głównie na terenie Krakowa oraz całej Małopolski.

Inne pytania

Macie pytanie, na których odpowiedzi nie uwzględniliśmy w tym artykule? Jeśli tak, dajcie nam znać i zadzwońcie pod numer 695 298 332 lub 695 518 332.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read