Strona głównaPORADYWiertarki i wkrętarki w niskich cenach

Wiertarki i wkrętarki w niskich cenach

Są przydatne zawsze wtedy, gdy chcemy pomajsterkować, przeprowadzić remont lub prace budowlane. Wiertarki, wkrętarki i młoty udarowe, bo o nich mowa, to najbardziej popularne elektronarzędzia. Są dostępne w wielu rodzajach, modelach i zastosowaniach. Niektóre przeznaczone są do użytku domowego, inne – dla profesjonalistów. Urządzenia tego typu przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym i w każdym warsztacie. Przedstawiamy najczęściej używane typy wiertarek. 

  1. Rodzaje wiertarek
  2. Wiertarki stołowe
  3. Wiertarki udarowe i młoty udarowo-obrotowe

Rodzaje wiertarek

Do użytku domowego, wiercenia otworów w drewnie lub w ścianach, nadają się niewielkie wiertarki ręczne. Obecnie najchętniej używanym urządzeniem tego typu jest wiertarko-wkrętarka. Ma ona wszechstronne zastosowanie, ponieważ służy nie tylko do wykonywania otworów, ale ale także do mocowania wkrętów. Wiertarko-wkrętarka jest lekkim i poręcznym urządzeniem, które może być zasilane z sieci. Jeśli jednak zależy nam na mobilnym sprzęcie, wybierzmy wiertarkę akumulatorową. Wiertarka udarowa posłuży do wiercenia w twardszych materiałach, natomiast wiertarka bezudarowa – w miękkich i delikatniejszych. Do bardziej precyzyjnego wiercenia przyda się wiertarka stołowa, zwana także kolumnową. Jest to duża i ciężka maszyna, używana do wiercenia otworów w drewnie lub metalu. Natomiast przy pracach remontowych i wyburzeniowych, zastosowanie znajdzie młotowiertarka

Wiertarki stołowe

Jeśli chcemy wykonać precyzyjne otwory w ruchomych częściach materiałów, najlepiej sprawdzi się wiertarka stołowa. W przeciwieństwie do wiertarek ręcznych, nie nadaje się do wiercenia w ścianach, ponieważ jest przymocowana do stołu a jej wiertło schodzi na materiał pionowo. Jeśli wiercimy w miękkich materiałach, np. drewnie należy położyć przedmiot na stabilnym podłożu i użyć wyższych obrotów wiertła. Kiedy musimy wykonać otwory w twardym metalu, lepiej zmniejszyć obroty, aby nie uszkodzić maszyny. Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest prędkość obrotowa. Dobieramy ją w zależności od rodzaju najczęściej wykonywanych prac.

Wiertarki udarowe i młoty udarowo-obrotowe

Młotowiertarki zwane także młotami udarowo-obrotowymi służą do szybkiego wykonywania niewielkich otworów, ale także skuwania i usuwania starych tynków czy płytek. Samodzielnie można wybrać głębokość wiercenia i wielkość otworów, dzięki wymiennym wiertłom. Młotowiertarki mogą być zasilane z sieci lub posiadają wbudowany akumulator. Przy pracach wyburzeniowych pomoże nam tryb udaru o bardzo dużej mocy. Przy wykonywaniu tego typu prac należy pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach użytkownika i samego urządzenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read