Strona głównaOGRÓDJak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Obecność różnych żyjątek w ogrodzie nie jest niczym złym, dopóki ilość szkodników nie jest zbyt duża. Jeśli ich ilość zaczyna nas przerastać, wtedy trzeba podjąć pewne konkretne kroki. Z tego artykułu dowiesz się jak można się pozbyć najpopularniejszych szkodników w naszym ogrodzie.

Mszyce – jak z nimi walczyć?

Mszyce są małe, ale naprawdę bardzo szybko potrafią się rozmnożyć i zaatakować nasze rośliny. Musimy więc podjąć bezzwłoczne działania. Najlepszą metodą na ich pozbycie jest użycie środków chemicznych. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie stosować tej metody w deszcz.

Myszy – jak się ich pozbyć z ogródka?

Jedną z metod na to, aby pozbyć się myszy z naszego ogródka jest posadzenie na działce takich roślin, które wydzielają nieprzyjemny i odstraszający myszy zapach. Takie rośliny to np. czosnek czy bazylia. Obecność jeża czy kota w ogrodzie także będzie pomocna. Jeśli jednak naturalne metody nie pomogą, to trzeba będzie zastosować trutki na myszy.

Ślimaki – czy to też zagrożenie?

Wyjątkowo duże kłopoty sprawiają ślimaki „bez domków”. To one wyrządzają największą ilość szkód w naszym ogrodzie i najciężej się ich pozbyć. Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem na pozbycie się ślimaków z naszego ogródka jest wywiezienie ich do pobliskiego lasu czy na łąkę. Innym sposobem jest posadzenie roślin, które będą odstraszać ślimaki. Takie rośliny to np. cebula, czosnek czy szałwia. Warto też często usuwać chwasty, gdyż to tam ślimaki mają swoje schronienie.

A co z kretami?

Krety to takie zwierzęta, które naprawdę bardzo trudno wygonić z ogrodu. Potrafią w przeciągu jednej nocy przekopać nam cały ogródek. Jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kretów, jest obecność psa w ogrodzie. Prawie zawsze tam gdzie jest pies, nie można zauważyć krecich kopców.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read