Strona głównaPORADYKontener biurowy. Jak wybrać odpowiedni model?

Kontener biurowy. Jak wybrać odpowiedni model?

Kontenery to świetna alternatywa dla klasycznego budownictwa. Dzięki nim w krótkim czasie możemy uzyskać przestrzeń biurową, która będzie nowoczesna i elegancka. Zobacz, czym się charakteryzują poszczególne modele i jaki obiekt wybrać dla swojej firmy.

Czym są kontenery biurowe?

Kontenery biurowe to nowoczesne, modułowe konstrukcje, które są samowystarczalne. Co to oznacza? Obiekty te są zaopatrzone w instalację elektryczną i grzewczą. Pomimo tego, że nie są połączone na stałe z gruntem, mogą pełnić funkcję pełnoprawnego biura. Ich mobilność pozwala w błyskawicznym tempie stworzyć biuro stacjonarne lub tymczasowe, w stałym miejscu lub w terenie.

Montaż kontenera biurowego

Jak już wspomnieliśmy, kontenery są konstrukcjami modułowymi. Można je ze sobą łączyć, w celu uzyskania dowolnej wielkości powierzchni biurowej. Pozwalają na montaż pionowy i poziomy. Co więcej, aby je postawić, niepotrzebne są skomplikowane prace budowlane takie jak roboty ziemne, betonowanie czy stawianie rusztowania. Wystarcz, że obiekt zostanie posadowiony na wybranej wcześniej działce, przy użyciu betonowych bloczków.

Oferta kontenerów biurowych

Producenci kontenerów biurowych, tacy jak np. polska marka G-con, mają w swojej ofercie obiekty o standardowych wymiarach 2435x6055mm oraz tworzą projekty na specjalne zamówienie klientów. Jednak, niezależnie od wybranej opcji, wszystkie kontenery biurowe otacza solidna stalowa rama, przez co mogą pełnić funkcję biura nawet w ekstremalnych warunkach m.in. obok placów budów. Dodatkowo można je wykończyć klasycznymi, stalowymi ścianami lub szkłem.

Kontener biurowy typu panorama to model, który ma wskazane wyżej przeszklenia. Dzięki temu jest on niezwykle nowoczesny i minimalistyczny. Panorama świetnie sprawdzi się w roli show room’u – biura wizytówki, gdzie jeszcze przed wejściem klienci mogą zobaczyć wybrany produkt przez szybę.

Standardowy kontener biurowy z metalowymi ścianami będzie odpowiednie dla biura, w którym potrzebujemy odciąć się od otoczenia i przeprowadzić spotkania z klientami np. w celu podpisania umowy.

Wyposażenie kontenerów biurowych

Kontenery biurowe w podstawowym wyposażeniu zawierają:

  • podłączenie do sieci energetycznej o parametrach 400V/32A,
  • oświetlenie 2x36W,
  • grzejnik elektryczny.

W zestawie wyposażenia opcjonalnego znajdziemy:

  • system klimatyzacji,
  • system wentylacji,
  • instalacje teleinformatyczne,
  • asortyment meblowy.

Wybór kontenera biurowego

Aby wybrać odpowiedni model kontenera biurowego należy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj działalności będziemy prowadzić i w jaki sposób chcemy eksponować swoje produkty. Kontenery typu panorama sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nasz klient jeszcze przed wejściem do środka poznał produkt marki. Należy również zwrócić uwagę na wielkość kontenerów oraz ich wyposażenie, tak aby klienci i pracownicy czuli się w nich komfortowo.

Przed wyborem jednego z dostępnych modeli, warto zwrócić się do producenta kontenerów biurowych z prośbą o przedstawienie pełnej oferty i ewentualnych rozwiązań modułowych, które będą w stanie zoptymalizować wnętrze biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read